اخبار پارس ساختار
title

حائری:نیازمند سازوکار‌هایی برای توسعه صادرات برق هستیم

۱۴ آبان ۱۳۹۷
حائری:نیازمند سازوکار‌هایی برای توسعه صادرات برق هستیم
معاون برق و انرژی وزیر نیرو در نشست اهداف صادراتی صنعت برق بیان کرد:بیشترین صادرات کشور در سال ۹۵ مربوط به صنعت برق بوده که رقمی معادل ۲.۷ میلیارد دلار را نشان می‌دهد، اما پتانسیل‌ها در صنعت برق کشور نشان می‌دهد که می‌توانیم اعداد صادراتی این بخش را افزایش دهیم ودر بخش صادرات تجهیزات در کشور قابلیت‌های مناسبی داریم، اما نیازمند سازوکار‌هایی برای توسعه صادرات هستیم تا سازندگان داخلی بتوانند از این ساز و کار بهره برداری کنند.

به‌گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار به نقل از برق نیوز،  همایون حائری در نشست بررسی چالش‌ها و راهکار‌های تحقق اهداف صادراتی صنعت برق کشور که در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق کشور برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور فعالان این حوزه گفت: در بخش صادرات تجهیزات در کشور قابلیت‌های مناسبی داریم، اما نیازمند سازوکار‌هایی برای توسعه صادرات هستیم تا سازندگان داخلی بتوانند از این ساز و کار بهره برداری کنند.
وی اظهار کرد: بیشترین صادرات کشور در سال ۹۵ مربوط به صنعت برق بوده که رقمی معادل ۲.۷ میلیارد دلار را نشان می‌دهد، اما پتانسیل‌ها در صنعت برق کشور نشان می‌دهد که می‌توانیم اعداد صادراتی این بخش را افزایش دهیم و این افزایش صادراتی با حمایت دولت از سازندگان داخلی و تسهیل مبادلات بانکی صورت می‌گیرد.
حائری با اشاره به گزارش روز گذشته سندیکای صنعت برق عنوان کرد: این گزارش از جمله برنامه‌هایی است که برای تغییر، تفکر و استراتژی مد نظر قرار خواهد گرفت.
معاون وزیر نیرو با بیان اینکه صادرات کشور در زمینه تجهیزات برقی بسیار پر رنگ بوده است، افزود: افزایش صادرات در این بخش در شرایط کنونی کشور می‌تواند بسیار کمک کننده باشد و امیدواریم با کمک یکدیگر بتوانیم در این زمینه پیشرفت کنیم.
وی با اشاره به اینکه سال آینده، سال صادرات انرژی است، تاکید کرد: اقدامات مناسبی در زمینه صادرات انرژی صورت گرفته است و اکنون هاب انرژی منطقه هستیم و همانطور که وزیر نیرو روز گذشته اعلام کرد، در بخش انرژی‌های نو نیز ساز وکار‌های را در نظر گرفتیم که سرمایه‌گذاران بتوانند بخشی از انرژی خود را صادر کنند.
وی در پایان گفت: در زمینه صادرات انرژی دستور کار‌های منسجمی دریافت می‌کنیم، اما نیاز است که با همفکری شما نقشه راه را مشخص کنیم.