اخبار پارس ساختار
title

متولی زاده:ساماندهی اقتصاد صنعت برق از دغدغه‌های مهم می‌باشد

۱۴ آبان ۱۳۹۷
متولی زاده:ساماندهی اقتصاد صنعت برق از دغدغه‌های مهم می‌باشد
به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار به نقل تز برق نیوز  “محمدحسن متولی‌زاده” ، اظهار داشت: در مدت برگزاری نمایشگاه مدیران و مسئولان صنعت برق به طور مستقیم و رو در رو با شرکت‌های فعال در این حوزه به گفتگو می‌نشینند و از این فرصت برای آگاهی از توانمندی‌ها و مشکلات بخش خصوصی فعال در این حوزه استفاده می‌کنند.
وی، صنعت برق را جزو موفق‌ترین صنایع کشور برشمرد و تصریح کرد: این صنعت در طول ۴۰ سال گذشته با همه سختی ها، خود را سراپا نگاه داشته و به قله خودکفایی رسیده است که این مهم جز با همکاری تنگاتنگ بخش دولتی و خصوصی میسر نمی‌شد.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اهتمام جدی وزارت نیرو و صنعت برق برای تامین برق در تابستان آینده گفت: همه برنامه ریزی‌ها برای تامین برق پایدار مشترکان انجام شده است، اما در این راه نیاز به کمک جدی خود مردم و مصرف کنندگان در سراسر کشور داریم.
متولی زاده با تاکید براین که برنامه‌های صنعت برق با نگاه و مبنای تشویق مشترکان به صرفه جویی تدوین می‌شود، گفت: طرح‌های مدیریت مصرفی که در تابستان اجرایی می‌شود، مشوق محور است به طوری که اگر مشترکی در این برنامه‌ها همکاری کند، هزینه کمتری نسبت به مواقع عادی پرداخت خواهند نمود.
مدیرعامل شرکت توانیر، در شرایط حاضر ساماندهی اقتصاد صنعت برق را از دغدغه‌های مهم مجموعه تصمیم گیران وزارت نیرو و صنعت برق دانست و افزود: اگر در سال‌های گذشته اقتصاد صنعت برق سامان گرفته بود، اکنون این صنعت با مشکلات بدهی‌های انباشته و طرح‌های بر زمین مانده روبرو نبود.
متولی زاده اظهارداشت: ارزان‌ترین برق دنیا در ایران به مردم عرضه می‌شود و دولت یارانه سنگینی را پرداخت می‌کند تا برق با قیمت بسیار پایین به مردم ارائه شود و متاسفانه اقشار پرمصرف بیشتر از این یارانه استفاده می‌کنند.
وی با انتقاد از طرح تثبیت قیمت‌ها در سال ۱۳۸۳ اظهار داشت: اگر این طرح اجرا نمی‌شد و قیمت برق متناسب با نرخ تورم درکشور اصلاح می‌شد، صنعت برق امروز نه تنها بدهی به تولید کنندگان وپیمانکاران نداشت بلکه طرح‌های توسعه‌ای به موقع اجرا شده بود.
مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه طی ۴۰ سال گذشته رشد مصرف برق در ایران ۸ برابر رشد جمعیت کشور بوده است، گفت: پاسخگویی به این رشد نشان دهنده فعالیت چند برابری بخش‌های خصوصی و دولتی فعال در این صنعت، است. در حالی که در تمام این مدت صنعت برق همواره تحت فشار و کمبود‌های اقتصادی فعالیت کرده است و این حکایت از یک همکاری موثر و تلاش جهادی شرکت‌های دولتی و خصوصی این صنعت دارد.
وی همچنین در بخش دیگری از این گفت: وگو به حمایت از بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: صنعت همواره از بخش خصوصی حمایت کرده و در این راه ثابت قدم بوده و هست.
مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی برق و حضور گسترده شرکت‌های ایرانی و خارجی، اظهارامیدواری کرد: نتایج حاصل از برپایی این رویداد برای همه بخش‌های صنعت برق مفید و در در دستیابی به اهداف صنعت برق موثر باشد.