اخبار پارس ساختار
title

با حضور دکتر حسن روحانی انجام شد// بهره برداری از پروژه های احداث پست و خط انتقال پارس ساختار

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
با حضور دکتر حسن روحانی انجام شد// بهره برداری از پروژه های احداث پست و خط انتقال پارس ساختار

همزمان با حضور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در شهرستان پلدشت آذربایجان غربی بهره برداری از پروژه های احداث پست فوق توزیع 132/20 کیلوولت کرم آباد، توسعه پست فوق توزیع شیبلو و خط انتقال دو مداره 132 کیلوولت جهت تامین برق ایستگاه های پمپاژ سد کرم آباد شرکت پارس ساختار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار، عملیات آبگیری و بهره برداری از سد مخزنی و شبکه آبیاری و زهکشی «کرم آباد» با اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید در مدت کمتر از سه سال احداث و به بهره برداری رسید.

این پروژه ها به منظور نیرو رسانی به ایستگاه های پمپاژ سد کرم آباد پلدشت، با همکاری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی و شرکت مهندسین مشاور آذر نماد انرژی توسط شرکت پارس ساختار به عنوان تنها ترین شرکت EPC کار و رتبه یک وزارت نیرو در شمالغرب کشور به عنوان پیمانکار طراحی و اجرا شد.

برای تامین برق ایستگاه های پمپاژ سد کرم آباد، خط انتقال دو مداره 132 کیلوولت سه سطحه به طول 30 کیلومتر با استفاده از 112 دستگاه برج های تک پایه بتنی احداث شد.

سد کرم آباد که در نوع خود در صنعت سدسازی کشور کم نظیر است، در حوضه رودخانه مرزی ارس قرار دارد و حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بلافاصله پس از ورود به فرودگاه ماکو در آیین بهره برداری از این طرح حضور یافت تا نیاز آبی 19 هزار و 250 هکتار از اراضی بایر 2 شهرستان پلدشت و شوط رفع شود.

حجم ذخیره مطلوب بیش از 57 میلیون مترمکعبی این سد نشان دهنده نقش و اهمیت آن در ذخیره سازی آب های سطحی و برداشت سهم ایران از آب رودخانه ارس می باشد.

از آثار اقتصادی و اجتماعی این طرح نیز میتوان به بهره برداری از آب های رودخانه مرزی، آبیاری زمین های کشاورزی، افزایش میزان اشتغال و درآمد در کل منطقه و توسعه اقتصادی و اجتماعی خانوارهای کشاورز، توسعه صنایع وابسته به کشاورزی در منطقه، توسعه فناوری و استفاده بهینه از نیروی انسانی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همجوار اشاره کرد.