اخبار پارس ساختار
title

بررسی راهبردهای حضور پارس ساختار در اوراسیا

۲۴ فروردین ۱۴۰۰
بررسی راهبردهای حضور پارس ساختار در اوراسیا

در بازدید رایزن های بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و ارمنستان از توانمندی های شرکت پارس ساختار و دیدار با دکتر نواده اباذر نائب رییس هیات عامل گروه صنعتی پارس ساختار، راهبرد های حضور در بازارهای اوراسیا بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار، بابایی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و گداری رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان به همراه جمعی از مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با حضور در شرکت پارس ساختار از توانمندی های این شرکت در حوزه نیرو و تولید دکل های تک پایه بتنی بازدید کردند.

در این بازدید دکتر نواده اباذر نائب رییس هیات عامل گروه صنعتی پارس ساختار، با معرفی دستاوردها و شرکت های زیر مجموعه این گروه صنعتی گفت: گروه صنعتی پارس ساختار فعالیت های مختلفی در حوزه نیرو، فولاد، معدن، گردشگری، کاشت گلخانه ای و تجارت و بازرگانی دارد.

وی با اشاره به اینکه شرکت پارس ساختار مبتکر و تنها تولید کننده دکل های تک پایه بتنی در مدارات 63 تا 400 کیلوولت می باشد گفت: بومی سازی ساخت دکل های انتقال فوق توزیع نیرو در کشور بزرگترین مزیت این دکل هاست که به عنوان یک کالای تولید داخلی در کشور ثبت اختراع و در سال 2010 میلادی نیز ثبت جهانی و در سال 2011 موفق به کسب مدال طلای اختراعات نوین کاربردی در ژنو سویس شده است.

دکتر اباذر گفت: پارس ساختار تنها شرکت EPC کار و پایه یک رشته نیرو در شمالغرب کشور است. وی با اشاره به فعالیت شرکت صنایع فولاد شهریار تبریز به عنوان تنها شرکت تولید کننده ورق های گالوانیزه در شمالغرب کشور اظهار کرد: خوشبختانه از سال 98 تولید ضخیم ترین ورق گالوانیزه به صورت رول در اندازه ۱۲۵۰*۳/۵ میلیمتر در خاورمیانه به همت متخصصین در صنایع فولاد شهریار به مرحله اجرا درآمده است.

نائب رییس گروه صنعتی پارس ساختار در این دیدار همچنین از آمادگی گروه صنعتی پارس ساختار برای فعالیت های مختلف در حوزه گردشگری، فولادی، معادن، فعالیت های گلخانه ای و سایر فعالیت های بازرگانی در باکو و ایروان خبر داد.

بابایی رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به توانمندی های منحصر به فرد گروه صنعتی پارس ساختار در بخش های مختلف از جمله فولاد و صنعت انرژی و برق گفت: تلاش می کنیم تا بسترهای لازم برای حضور بخش خصوصی قدرتمند در بازار کشورهای همسایه را فراهم کنیم تا کالاهای صنعتی ساخت مهندسین داخلی با حضور در بازارهای فراملی توان رقابتی با کالاهای خارجی را افزایش داده و به برندهای برتر جهان تبدیل شوند.

وی با تمجید از نگاه مثبت مدیریت ارشد گروه صنعتی پارس ساختار برای حضور در بازارهای جهانی گفت: بایستی با تقویت این دیدگاه ها و بینش ها بتوانیم حضور پرقدرتی در بازارهای جهانی بویژه کشورهای همسایه داشته باشیم چرا که روش های سنتی و قدیمی دیگر پاسخگو نیست.

گداری رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان نیز حضور در عرصه های مختلف صنعتی را مزیت بالای گروه صنعتی پارس ساختار عنوان کرده و افزود: بی شک فرصت های خوبی در حوزه فولاد و معادن و همچنین خدمات فنی و مهندسی در کشور ارمنستان فراهم است که بخش خصوصی فعال و توانمند همچون گروه صنعتی پارس ساختار می تواند به شرط شناسایی درست این فرصت ها و حمایت های لازم از سوی دولت در این زمینه بازار فعالیت خوبی داشته باشد.