اخبار پارس ساختار
title

راه اندازی نخستین آزمایشگاه مرجع تست خطوط انتقال نیرو کشور توسط بخش خصوصی در تبریز

۱۳ دی ۱۴۰۱
راه اندازی نخستین آزمایشگاه مرجع تست خطوط انتقال نیرو کشور توسط بخش خصوصی در تبریز

نخستین آزمایشگاه مرجع تست بارگذاری سازه های خطوط انتقال نیرو کشور با تایید سازمان ملی استاندارد ایران توسط بخش خصوصی در تبریز با برگزاری اولین تست در این محل راه اندازی شد.

?به گزارش دفتر ارتباطات و رسانه ای گروه صنعتی پارس ساختار؛ عملیات تایپ تست برج تک پایه خود ایستای بتنی آویزی ۴۰۰ کیلوولت چهارمداره تیپ 03-P4S شرکت پارس ساختار روز سه شنبه با حضور مدیران و کارشناسان شرکت توانیر، شرکت برق منطقه ای آذربایجان، شرکت برق منطقه ای اصفهان، شرکت های مشاور دانشمند، مشانیر، قدس نیرو و منا در محل آزمایشگاه تست پارس ساختار در تبریز برگزار شد.

?در این تست با وجود اعمال صد در صد بارهای نهایی به برج و تحمل نیروها توسط برج و نهایتا تایید برج از لحاظ تایپ تست، با اعلام مدیران شرکت پارس ساختار نیروی ۱۳۰ درصد بارهای نهایی به برج اعمال گردید و برج تک پایه بتنی باز هم مقاوم و پایدار ایستادگی کرد و تایپ تست با تایید مدیران و کارشناسان حاضر با موفقیت به انجام رسید.

?گفتنی است شرکت پارس ساختار تبریز با تجهیز کامل آزمایشگاه و با دریافت گواهینامه ISO / IEC  17025 از سازمان ملی استاندارد دومین آزمایشگاه مرجع در سطح کشور (بعد از پژوهشگاه نیرو -دولتی) و تنها آزمایشگاه خصوصی مرجع برای تست بارگذاری Full Scale سازه های تک پایه خود ایستا و Lattice با سطح ولتاژ بالای ۴۵ کیلوولت در سطح کشور می باشد.

?شایان ذکر است شرکت پارس ساختار مبتکر و سازنده برج های تک پایه خود ایستای بتنی در سطوح ولتاژ ۶۳ تا ۴۰۰ کیلوولت با تعداد مدارات مختلف به صورت کمپکت بوده که ثبت اختراع داخلی و بین المللی نیز شده است.

?استحکام مکانیکی بسیار بالا، کاهش اشغال زمین در پای برج و حریم خط انتقال، ایجاد امنیت خاطر از بابت عدم وجود امکان سرقت قطعات و امکان صعود و بهره برداری راحت تر از جمله مزایای استفاده از برج های تک پایه خود ایستای بتنی شرکت پارس ساختار می باشد.